Biedrība «Ziemeļkurzemes biznesa asociācija»

ES Leader Vietējās partnerības organizācija

06.12.2022
<<< Decembris 2022 >>>
P O T C Pk S Sv
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
2022.gada 21.okrobrī Dundagas pils Mazajā zālē notika biedrības "Ziemeļkurzemes biznesa asociācija" organizēts pasākums "Laukos dara, rada, aug - KOPĀ!", kurā stāstīja, dalījās pieredzē un diskutēja par kopienām un kopienu lomu laukos.
Pasākuma ievadā biedrības koordinatore Gunta Abaja atgādināja klātesošiem par 7 LEADER darbības principiem un kā tie ir īstenojušies Ziemeļkurzemes partnerības teritorijā. Savukārt Andra Ratkeviča iepazīstināja klātesošos ar biedrības pieredzēto Igaunijas Paides un Jarves pašvaldībās ikdienas demokrātijas veidošanā. Brauciens uz Igauniju notika ar "Aktīvo iedzīvotāju" fonda (AIF) projekta "Varam vairāk!" atbalstu.
Pasākuma viese Ieva Jātniece no kopienu sadarbības tīkla "Sēlijas salas" vispirms iesaistīja visus dalībniekus dialoga spēlē "Kašķīša dzirnaviņas" un pēc tam iepazīstināja ar kopienu izveidi un darbības attīstību Sēlijā.
Ar pasākumā demonstrētām prezentācijām varat iepazīties mājas lapas sadaļā Publikācijas/Prezentācijas
Publicēts: 23.10.2022 | Sadaļa: Varam vairāk! | Komentāri: 0
12.oktobrī notika otrā fokusgrupas tikšanās  ZOOM vidē, kurā notika prāta vētras par mūsu identitāti, vērtībām, spēku un vājumu.

Otrās fokusgrupas tikšanās darba plāns:
 1. Priekšrocības
 2. Vājās puses
 3. Tēls
 4. Logo
 5. Simboli
 6. Sauklis
Publicēts: 11.10.2022 | Sadaļa: Varam vairāk! | Komentāri: 0
22.septembrī sākām darbu pie biedrības vizuālās identitātes un komunikācijas stratēģijas, izveidojot fokusgrupu, kurā ir ne tikai biedrības darbiniekus, bet arī aktīvie mūsu teritorijas iedzīvotāji.
Fokusgrupas darba plāns:
 1. Asociācijas
 2. Vērtības
 3. Atslēgvārdi
 4. ZBA virsrakstos
 5. ZBA ārējā komunikācija
Publicēts: 21.09.2022 | Sadaļa: Varam vairāk! | Komentāri: 0
Ziemeļkurzemes biznesa asociācijas mācību brauciens uz LEADER VRG Jervas attīstības partnerības (JAP) reģionu Igaunijā.
Projekta “VARAM VAIRĀK” aktivitāte 3.1.2.
No 2022. gada 10. augusta līdz 12. augustam

Aktīvo iedzīvotāju fonds, šogad piešķirot finansējumu projektam „Varam Vairāk!“, atbalstīja  biedrības „Ziemeļkurzemes biznesa asociācija“ vēlmi uzzināt, kā darbojas demokrātija un pilsoniska lauku iedzīvotāju kopiena kaimiņos, Igaunijas vidienē. Devāmies skatīt, kā praktiski notiek lauku kopienu stiprināšana Jervas partnerības teritorijā.

Patr to ko mēs redzējām un dzirdējām igauņu zemē, lasiet rakstu mājas lapas sadaļā: Publikacijas/Raksti!!
Publicēts: 27.08.2022 | Sadaļa: Varam vairāk! | Komentāri: 0
Demokrātijas mācību semināra transkripts no audio ieraksta atrodams šeit: www.ziemelkurzeme.lv/Publikacijas/Raksti
11.08.2022. Koeru, Jervas apriņķis, Igaunija
Projekts “Varam Vairāk!” Aktīvo iedzīvotāju fonds

Publicēts: 13.08.2022 | Sadaļa: Varam vairāk! | Komentāri: 0
Trīs piepildītas dienas pēcjāņu laikā no 26. jūnija līdz 29. jūnijam pavadījām kopā ar kolēģiem no Igaunijas. Pie mums ciemojās sešpadsmit Jerves (Järve) partnerības valdes locekļi, biedrības biedri un sadarbības partneri ar Silvu, Aivaru un Silli priekšgalā. Viņi atbrauca ar autobusu no Paides apkaimes un apmetās Dundagas pils viesnīcā.
Kopā apceļojām ZBA plašo teritoriju, rādījām LEADER projektus, kas labi izdevušies un ar kuriem lepojamies. Dažās dienās nebija iespējams parādīt visu, tāpēc koncentrējāmies uz mūsu reģiona kopienām, kas vai nu jau darbojas kā Viedā apkaime, vai plāno turpmāk par tādu kļūt un, protams, rādījām mūsu kultūras un dabas pērles.
Pirmās dienas vakars.
Satikāmies, iepazināmies Mazirbes skolas pagalmā, kur ar vakariņām mūs sagaidīja Rasa. Igauņiem līdzi bija lielisks igauņu -latviešu valodas tulks Jānis, valodas barjera mums netraucēja. Vakars bija tveicīgs, tāpēc pēc ieturēšanās  devāmies uz jūru.
Otrā diena. Lībieši un suiti.
Mazirbe. Lībiešu tautas nams un lībiešu etnogrāfiskā kolekcija muzejklētī izrādīja zinošas un atraktīvas vietējās stāstnieces Teiksma un Veronika, un priekštatu par Mazirbi īpaši kuplināja  Lelū dziedātās dziesmas lībiešu valodā.
Ventspils. Ceļā uz Ventspili mēs, Gunta un Andra, izstāstījām, kā ZBA veicies ar darbiem, īpaši LEADER projektu finansējuma apguvi. Uzsvērām, cik liela un mazapdzīvota ir mūsu teritorija, kas igauņos raisīja izbrīnu.  Ventspilī redzējām Ventspils Brīvdabas muzeja izveidoto apskates objektu zvejas kuģi “Grots”, kas tapis ar EJZF fonda atbalstu. Ciemiņiem patika pilsēta, mols, jūra, arī mājīgais zivju krodziņš ar alus darītavu Courlander. Tur ēdām pusdienas.
Jūrkalne. Dienas otrā puse pagāja Jūrkalnē pie suitiem. Jūrkalnes tautas namā mūs sagaidīja Maģo suitu sievas Kristīne un Taiga krāšņajos tautas tērpos. Sklandraušu darbnīcā ikvienam bija iespēja veidot savu rausi, kas izcepts dienas beigās iegūla gatavotāju somās. Mācījāmies arī suitu dziesmas un tērpa valkāšanu. Vērtīgi bija redzēt arī Jūrkalnes Vētru muzeju – telpu, kurā seni priekšmeti un īpašs iekārtojums un noskaņa vēsta par Baltijas jūras stihijas upuriem, papildināts ar pludmalē atrastajām un no dzelmes izceltajām senlietām, kas tapis ar LEADER projektā.
Trešā diena. Daba, bākas un muiža. 
Šlītere. Pa ceļam uz Kolku iegriezāmies Šlīteres bākā. Te runājām par dabas daudzveidību, kas tik īpaša mūspusē. Varam lepoties ar lielu mežu īpatsvaru 70%, pie kam 35% mūsu teritorijas klāj aizsargājamas dabas teritorijas, tostarp nacionālais parks.
Kolka. Kolkas lībiešu saieta nama modernā ekspozīcija un Ilzes stāstījums parādīja lībiešu senos zvejniekciemus un Kolkas ciema attīstību no cita rakursa. Kolkasrags ar jauko kafejnīcu Divjūriņas un mūžam mainīgo jūras krast, Kolkas bāku.
Ance. Cauri Irbenei, kur mūspuses militārā pagātne redzama kā uz delnas, devāmies no Kolkas uz Anci. Ances saimnieces Aira un Līga mums laipni izrādīja Ances muižu. Tā no salīdzinoši nesen piedzīvotās pamestības un bezcerības tagad ļauj lepoties ar atjaunotu ēkas ārpusi un sakārtotām telpām, kurās saimnieko ančiņu aktīvie iedzīvotāji – sportisti, rokdarbnieku kopa “Paukers”, deju kolektīvs, ansamblis. Vakaru pavadījām DabaLaba vietā pie Reiņa un Loretas. Iemēģinājām loka šaušanu, apvidus auto vizināja pa bezceļu un Reinis smīdināja ar savu neatkārtojamo humoru, kas ir šīs vietas vizītkarte. Meža kafejnīcā tikām cienāti ar lieliskiem uz vietas no vietējiem produktiem gatavotiem ēdieniem.
Ceturtā diena. Pilis un baznīca.
Pēdējās dienas rītā un priekšpusdienā, pirms ciemiņu došanās mājup, apskatījām lieliski atjaunoto seno Dundagas viduslaiku pili un baznīcu kopā ar Rutu. Tinģeres pilī mūs sagaidīja vietas saimniece Baiba krāšņā 19. gadsimta muižkundzes tērpā, un izrādīja  savu saimniecību, tostarp parku ar jauno estrādi.
Jerves partnerību mēs, savukārt, apciemosim augustā, jo Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) projekts “Varam vairāk”, kuru realizējam kopš jūnija, dod mums iespēju ar līdzīgu organizāciju kaimiņos, Jerves partnerību, apmainīties pieredzē, kā labāk izprast un realizēt demokrātijas procesus lauku kopienās. Pie viņiem šie procesi rit gludāk, jo Igaunijā ir vairāk attīstīta vietvaru un kopienu līdzdarbības likumdošana.
Publicēts: 02.07.2022 | Sadaļa: Varam vairāk! | Komentāri: 0
 Projektu «Varam vairāk» finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programma Aktīvo iedzīvotāju fonds.
 Projekta mērķis ir stiprināt ZBA kā organizāciju biedrības turpmākai izaugsmei, paaugstināt tās cilvēkresursu kapacitāti komunikācijas un sadarbības veicināšanas jomā.
 No 2022. gada 1. maija līdz 2023. gada 31. maijam
 Kopējais finansējums ir 19 727, 54 eur

18.maijā Šlīterē notika projekta atklāšanas pasākums.
Atklāšanas pasākuma prezentācija apskatāma mājas lapas sadaļā: Publikacijas/Prezentacijas
Publicēts: 18.05.2022 | Sadaļa: Varam vairāk! | Komentāri: 0
CMS v.2.0.0 © RixtelLab 2014 - 2022

Izgatavoja Rixtel Lab.